Jak Bóg spotkał Boga

Ten kto oglądał mecz Szwecji z Portugalią mógł pomyśleć, że to co mówił Ibrahimović w jednym z ostatnich wywiadów wcale nie było żartem. − Tylko Bóg wie i − właśnie z nim rozmawiasz miało potężną siłę rażenia, zwłaszcza po obejrzeniu rewanżowego meczu barażowego. Zlatan był pewny siebie i czuł się niczym młody Bóg, ale co się dzieje kiedy jeden Bóg futbolu spotyka drugiego?Obrazek

 

 

Ten kto oglądał mecz Szwecji z Portugalią mógł pomyśleć, że to co mówił Ibrahimović w jednym z ostatnich wywiadów wcale nie było żartem. − Tylko Bóg wie i − właśnie z nim rozmawiasz miało potężną siłę rażenia, zwłaszcza po obejrzeniu rewanżowego meczu barażowego. Zlatan był pewny siebie i czuł się niczym młody Bóg, ale co się dzieje kiedy Bóg spotyka Boga?

Cristiano Ronaldo jest równie pewny siebie jak Ibrahimović. Pod względem klasy piłkarskiej również mogą stanąć obok siebie i spojrzeć sobie w oczy jak bokserzy idący na długo oczekiwaną walkę. I żaden nie spuści wzroku. Będą tak stać i trwać w bezruchu czekając aż ktoś się w końcu odpuści, ale jest jasne, że nikt nie odpuści. Zupełnie jak w piosence zespołu Lady Pank „Giga giganci”…

Przed meczem próbowano zdjąć z nich odpowiedzialność i zbagatelizować ich role. Mówiono, że to nie jest tylko mecz CR7 z Ibracadabrą. Ale to był właśnie taki mecz. Za dowód niech świadczy fakt, że w dwumeczu, który ostatecznie zakończył się wynikiem 4:2 dla Portugalii bramki strzelali wyłącznie Ibra i Ronaldo.

Ten mecz rozwiązał zagadkę kto otrzyma Złotą Piłkę. Choć w finałowej stawce walczyć będzie aż pięciu piłkarzy, to ta dwójka od początku uchodziła za największych faworytów. Strzelenie czterech bramek w dwumeczu o tak wielką stawkę i z tak trudnym przeciwnikiem, nie pozostawia zbyt wielkiego pola manewru – najlepszy jest Cristiano Ronaldo, czy się go lubi czy nie. Dziś portugalski Bóg zwyciężył szwedzkiego, ale nie jest powiedziane, że za pół roku w meczu finałowym bądź półfinałowym będzie tak samo. Kiedy Bóg spotyka Boga, na boisku może się wydarzyć wszystko.

Lady Pank – Giga giganci

Zobaczymy teraz kto tu rację ma
wielki pałac, czy też może ja
postoimy tutaj dłużej ja mam czas
kto się zegnie pierwszy i kto runie w piach 

Wpis ukazał się również na wortalu Futbolplanet

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s